قالب وردپرس

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دریافت منابع مسابقه کتابخوانی رضوی

باهم بخوانیم

مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر ویژه کودکان و نوجوانان از کتاب “سفری که پر ماجرا شد”

این روزها تهیه کتاب مذهبی مناسب کودک و نوجوان  به دغدغه اساسی خانواده‌ها شده ‌است؛ چون بسیاری از والدین براین باورند که برای شکل‌گیری و تقویت علاقه کودکان نسبت به کتابخوانی و مطالعه لازم است کتابی را انتخاب کنیم که تاثیر مثبتی بر روی رفتار و نگرش فرزندمان در بزرگسالی داشته باشد و قطعا آموزه‌های دینی و مذهبی یکی از اساسی‌ترین هاست.

از طرفی  در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا، تکنولوژی، فروش اینترنتی، نرم‌افزارها و پویش‌های کتابخوانی به کمک ناشران آمدند تا این روزها با  رکود کمتری برای این فعالان عرصه فرهنگ سپری شود و از طریق پویش‌هایی نظیر نذر کتاب و هدایای فرهنگی‌، گام مثبتی در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی برداشته شود.

به همین منظور، همزمان با فرا رسیدن عید غدیر، پویشی با محوریت کتاب “سفری که پر ماجرا شد” برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال برگزار می‌شود؛ این کتاب به نویسندگی بنفشه رسولیان در قالب ۱۶۰ صفحه با بیانی کودکانه و طنز به شرح واقعه غدیر از زبان چند کودک پرداخته‌است.

محسن شاه‌آبادی ، مدیر ترویج و توزیع انتشارات مهرستان با اشاره به چالش‌های کتاب‌های مذهبی در حوزه کودک و نوجوان اظهار داشت: بررسی این دسته از کتاب‌ها نشان می‌دهد که تابه‌حال یک روایت داستانی معتبر و مستند از واقعه غدیر که فضاسازی و لحن آن متناسب با کودکان و نوجوانان باشد  منتشر نشده‌ است، بنابراین تلاش کرده‌ایم این کتاب با ادبیات و روحیه کودکان همخوان و سازگار باشد.

اما دو رویداد دیگر تحت عنوان مشارکت و نذر فرهنگی با محوریت کتاب “سفری که پرماجرا شد”، در حال برگزاری‌است؛ نماینده انتشارات مهرستان در این‌باره می‌گوید: سازمان‌ها و نهادهای مختلف نیز می‌توانند با خرید و توزیع این کتاب به صورت هدفمند در بین مخاطبان و کارمندان سازمان خود در این طرح مشارکت کنند.

نذر و توزیع این کتاب در مناطق مرزی و محروم از دیگر اقداماتی است که تاکنون با استقبال خوبی از سوی مردم و برخی سازمان‌ها همراه‌ بوده است.بازگشت دوباره «پدران و پسران» به کتابفروشی‌هافراخوان طرح‌های پژوهشی سال ۹۹ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شدنخستین جشنواره دوسالانۀ کتاب غدیر برگزار می‌شود/ توزیع ۵ میلیون اطعام ویژۀ عید غدیر

بنفشه رسولیان نویسنده کتاب “سفری که پر ماجرا شد”  گفت: نگاهی به کتاب‌های دینی و مذهبی در زمینه کودک و نوجوان نشان می‌دهد بیشتر قصه‌ها و داستان‌هایی که با محوریت زندگی ائمه اطهار و وقایع تاریخی و مذهبی منتشر شده‌اند دارای زبان ‌و تصاویر رسمی هستند.

وی درباره وجه تمایز کتاب “سفری که پر ماجرا شد” با دیگر آثار حوزه کودک و نوجوان تصریح کرد: در این کتاب ، چهارچوب واقعه غدیر براساس علایق و حوصله کودکان چیده شده است؛ قسمت‌هایی از داستان با بیانی طنز روایت شده ‌است و تصاویر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مخاطب کودک بتواند هم‌ذات پنداری موثرتری را با شخصیت‌های داستان برقرار کند.

جهت دریافت کتاب می توانید به کتابخانه های عمومی شهرستان و یا نرم افزار روبیکا قسمت کتابیکا مراجعه فرمایید.

جهت شرکت در بخش نقاشی مسابقه به سامانه www.samakpl.ir و جهت شرکت در بخش چهارگزینه ای به نرم افزار روبیکا قسمت کتابیکا مراجعه فرمایید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر ویژه کودکان و نوجوانان از کتاب “سفری که پر ماجرا شد””

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس