قالب وردپرس

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دریافت منابع مسابقه کتابخوانی رضوی

باهم بخوانیم

فراخوان سومین دوره جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی منتشر شد

کتابداران می توانند در موضوعات «کتابدار و کودک»، «ارزشمندترین تجربه کاری»، «اهدای کتاب»، «کتابدار و دنیای مجازی»، «کتابدار و خانواده»، «نقش کتابدار در تغییر تصمیمات و سبک زندگی اعضاء»، «خاطرات من از اجرای برنامه‌های فرهنگی ـ ترویجی در کتابخانه (باهم بخوانیم، جلسات نقد و بررسی، نشست کتاب‌خوان و …)»، «ارتباط با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» و «ارتباط با مخاطب» خاطرات خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
همچنین اعضای کتابخانه ها که علاقه مند به شرکت در این جشنواره هستند می توانند خاطرات خود را با موضوعات «نخستین تجربه حضور»، «دوستان کتابخانه»، «من و کتابدار»، «روزهای کتابخانه‌ای من»، «خاطرات من از حضور در برنامه‌های فرهنگی ـ ترویجی (باهم بخوانیم، جلسات نقد و بررسی، نشست کتاب‌خوان و …)» و «ارتباط با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» به نگارش در آورده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه سومین دوره جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی، دو گروه کتابدار و عضو کتابخانه می توانند در بخش ویژه این جشنواره که شامل خاطرات سفر اربعین و خاطرات سفر به مشهد مقدس است، شرکت کنند.

مقررات شرکت در جشنواره

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره امکان شرکت همه کتابداران شاغل در کتابخانه‌های تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کانون‌های عالی مساجد، مدارس، شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و … وجود دارد.
همچنین آثار ارسالی نباید قبل از این در جشنواره یا مسابقه دیگری شرکت داده شده باشد و این خاطرات مربوط به سال ۹۴ به بعد باشد.
علاقه مندان برای شرکت در جشنواره می بایست  آثار ارسالی را در یک برگه A۴  تایپ و ارسال کنند. فایل متون باید در قالب Word و فونت Nazanin ۱۲  ارسال شود. علاوه بر این، آثار ارسالی می بایست مشتمل بر نام نویسنده، مشخصات فردی و اطلاعات تماس باشد.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر با ارسال ۳ اثر در سومین دوره جشنواره خاطره نویسی کتابداران واعضا شرکت کند و دبیرخانه جشنواره نیز مجاز است از آثار ارسالی به صور مختلف و در رسانه های عمومی استفاده کند.

جوایز برگزیدگان

در این جشنواره در هر موضوع یک نفر برگزیده و  ۲ نفر شایسته تقدیر خواهند شد. بر این اساس برگزیدگان شامل ۱۵ نفر تندیس نهاد و ۵ میلیون ریال و در بخش شایستگان تقدیر ۳۰ نفر تندیس نهاد و ۳ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.
در بخش ویژه این جشنواره نیز به ۱۰ نفر از برگزیدگان تندیس نهاد و ۲ میلیون ریال و شایستگان تقدیر نیز شامل ۱۰ نفر تندیس نهاد و  ۱ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

شیوه تحویل آثار

بر اساس اعلام دبیرخانه سومین دوره جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی، کتابداران نهادی و مشارکتی می توانند آثار خود را به ادارات شهرستان تحویل داده تا پس از تجمیع آثار در ادارات کل استان، به اداره کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شود.
کتابداران سایر ارگان ها نیز با سه روش تحویل به کتابخانه‌های عمومی تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تحویل به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و ایمیل به دبیرخانه (اداره کل امور فرهنگی) به آدرس «khatereh@iranpl.ir» آثار خود را در این جشنواره شرکت دهند.
بر این اساس داوری آثار پس از ارسال همه خاطرات توسط ادارات کل استان‌ها به ستاد، از طریق هیئت داوران انجام خواهد شد.

شاخص‌های انتخاب هیئت داوران

در این دوره از جشنواره، هیئت داوران با توجه به دارا بودن تخصص و تجربه لازم در زمینه موضوع مسابقه؛ اشراف به موضوع؛ سابقه فعالیت و کار در موضوع نویسندگی و لحاظ نمودن شرایط خاص قشر و منطقه (شهرستان و استان) در داوری آثار انتخاب شده اند.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره معیارها و امتیازهای داوری این دوره ۱۰۰ امتیاز بوده که جزییات آن از این قرار است:
نثر روان و صمیمی(۲۵ امتیاز)، برجسته بودن حوادث (۱۳ امتیاز)، توجه به جزئیات واقعه (۱۸ امتیاز)، داشتن ابتدا و انتها (روایت‌مندی) (۱۲ امتیاز)، خلاصه نوشتن (۱۲ امتیاز)، سوژه داشتن ( شخصیت‌پردازی) (۱۰ امتیاز) و اشاره به زمان و مکان (۱۰ امتیاز)

علاقه مندان برای شرکت در سومین دوره جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی می توانند تا ۱۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

قالب وردپرس