قالب وردپرس

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دریافت منابع مسابقه کتابخوانی رضوی

باهم بخوانیم

دیدار کتابداران استان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان

همزمان با هفته کتاب، کتابداران استان اصفهان با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه جمعی از کتابداران و روسای ادارات ستادی و شهرستانی با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با وی دیدار کردند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در این دیدار کتاب را یکی از مهم ترین ابزار انتقال علم و تجربه از گذشتگان دانست و اظهار داشت: انسان در زمینه رشد و یادگیری از همه موجودات برتر است، اما این راه رشد را بشناسد و بداند که دائما باید در حال یادگیری و مطالعه باشد. هر علم و تجربه ای که از گذشتگان به ما رسیده است از طریق نوشته بوده و راه انتقال آن نیز کتاب است؛ این امر ارزش و اهمیت کتاب و کتابخوانی را مشخص می کند.

وی افزود: در عظمت خواندن همین بس که خداوند در قرآن به آن قسم یاد کرده است.

امام جمعه شهر اصفهان در اهمیت رسالت کتابداران اظهار داشت: هر چه بیشتر کتاب بخوانید عشقتان نسبت به آن بیشتر می شود و اگر اهل مطالعه، کتاب و کتابخوانی شدید، می فهمید که چقدر این کار لذت بخش است و فراگیری مطالب جدید چقدر در روحیه شما تاثیر گذار است. توصیه من به شما کتابداران و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی این است که علاوه بر اینکه به مردم در حوزه کتاب و کتابخوانی خدمات می دهید خودتان هم اهل مطالعه باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در اهمیت مطالعه به سخن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که «تنبلی بسیار بد است و بدترین تنبلی، تنبلی در مطالعه است» اشاره کرد و گفت: لذت آدمی از فضای اطراف و دنیا به میزان فهم، دانش و آگاهی او است و این شناخت و فهم از دنیا و واقعیت های آن هم در این دنیا و هم در سرای آخرت بسیار راه گشا است. این شناخت صرفا از طریق مطالعه به دست خواهد آمد.

وی ضمن تشکر از کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی گفت: توصیه من به مدیران حوزه کتاب و کتابخوانی این است که کتاب های خوب و ارزشمند تهیه کنید و در کتابخانه های عمومی در اختیار مردم قرار دهید. برای نمونه یکی از بهترین کتاب ها، کتاب های شهید مطهری است که امام خمینی (ره) فرمودند هیچ اشکال و نقصی در این کتاب ها وجود ندارد و بدانید با خواندن آنها انسان رشد معنوی و علمی پیدا می کند.

امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از رهنمودها و حمایت‌های آیت الله طباطبایی نژاد در حوزه کتابخانه‌های عمومی، گزارش مفصلی از شاخص‌های کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی در استان ارائه کرد و اظهار داشت: در حال حاضر اصفهان با حدود ۳۰۰ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی رتبه اول را در کشور داراست و بیش از ۲۰ پروژه با پیشرفت ۹۰ درصد در صورت اختصاص اعتبارات لازم تا پایان سال به این مجموعه افزوده می‌شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

قالب وردپرس