قالب وردپرس

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دریافت منابع مسابقه کتابخوانی رضوی

باهم بخوانیم

نماینده ولی فقیه در اصفهان فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت

آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان طی صدور پیامی، فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان طی صدور پیامی، فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

اقرا باسم ربک الذی خلق، پیام آشکاری برای خلق معجزه جاوید خداوند است.

آری هم او بود که در ظلمت غار حرا، نور خواندن را تابانید تا با خلق معجزه ای به نام کتاب، انتظار از خلیفه خدا در روی زمین که همان «وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ» است را برای همگان تعریف کند.

کتاب، معجزه دین اسلام و خاتم پیامبران است. کتاب خوب، راه روشنی است و انسان را از ورطه جهل و گمراهی به وادی نور و دانایی رهنمون می سازد. ماندگاران خوشنام در دنیا، نه به واسطه کشور گشایی که به واسطه علم آموزی بالاخص «علم نافع»، ترویج آن و فاصله گرفتن از جهل،  در تاریخ و ذهن انسان ها ابدی شده اند. باید خواند تا اعتبار گرفت و اعتبار بخشید.  سفارش دین، «اطلب العلم من المهد الی اللحد»   است و جستجوی علم تا سرزمین های دور،  تا جایی که حدیث نبوی «اطلب العلم ولو بالصین» راهگشای مسلمانان در طول تاریخ است و از جمله علمای ایرانی نیز با انس عجیب با کتاب، تاریخ را مدیون خود کرده اند و سهم بسزایی در آگاهی بخشی عموم جهان داشته اند.

اینک به بهانه بزرگداشت بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران (۲۴ لغایت ۳۰ آبان ماه) اهتمام و همراهی همه کسانی که با فکر، اندیشه قلم و قدم خویش در راه اعتلای کتاب و کتابخوانی و کتابخانه ها گام بر می دارند را ارج نهاده و توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان این عرصه را در خدمت به مردم فرهنگ دوست و کتابخوان استان اصفهان از درگاه خداوند متعال خواستارم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

قالب وردپرس