قالب وردپرس

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دریافت منابع مسابقه کتابخوانی رضوی

باهم بخوانیم

استاندار اصفهان فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت

حسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان با صدور پیامی فرارسیدن هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان با صدور پیامی فرارسیدن هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

«آفرینش کیهانی منشعب از اراده خالقی است که آدمی را در پهنه این خاک به عنوان خلیفه خود معرفی کرده است و «هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون» را به عنوان اتمام حجت قرار داده است. معجزه آخرین پیامبرش را کتاب قرار داد و برای خلق یک آیه هماورد طلبی نمود. به راستی تفاوت انسان ها در فاصله جهل و دانایی آنان است و سفارش کردن طلب علم از مهد تا لحد و جستجو تا سرزمین های دور، تکلیف ما را مشخص کرده است. کتاب در فرهنگ ایران کهن نیز از عظمت خاصی برخوردار بوده است چرا که افتخار وجود کتابخانه های مشهور عهد قدیم «گنج هاپیگان» و «سارویه» و «دزی ناپشت» و «گندی شاهپور» برای ترویج دانایی مردم ایران زمین بوده است. علمای ایرانی با انس عجیب خود با کتاب تاریخ را مدیون خود کرده اند و سهم به سزایی در مکاشفه مجهولات عصر خود داشته اند.

اسلام سفارش اکید خود را در راستای خدمات دانشمندان این اقلیم در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی و علم اندوزی ترویج کرد و هنوز هم حدیث نبوی در باب کشف علم ثریا و دستیابی توسط دانشمندان سرزمین پارس ما را به کاوش بیشتر و مطالعه بیشتر وا می دارد.

هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی برای تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی و تلنگری برای برخی از جاماندگان از سفر دانایی است تا همسفر با کاروان دانایان، باب توحید و هدف آفرینش را از خلقت خود بهتر درک کنند. اینجانب ضمن تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی به خصوص کتابداران خدوم کتابخانه های عمومی استان و همه مسئولین مربوطه، از مردم عزیز و فهیم  بالاخص مدیران اجرایی استان می خواهم با تلاش مظاعف، مشارکت و هم افزایی در مسیر دست یابی به اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم برداشته و با حمایت از کتاب و کتابخوانی، حضور در کتابخانه های عمومی و حل مشکلات این حوزه جایگاه اصلی و عزت، احترام و افتخار واقعی ایران سرافراز را در میان جوامع توسعه یافته گسترش دهند.»

گذاشتن از نشانی

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

قالب وردپرس