خانه / فرهنگی / برگزاری فعالیت های فرهنگی هفتگی در کتابخانه کریمه اهل بیت (س)

برگزاری فعالیت های فرهنگی هفتگی در کتابخانه کریمه اهل بیت (س)

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مبارکه ،فاطمه صالحی مسئول کتابخانه کریمه اهل بیت (س) از برگزاری برنامه های متنوع هفتگی در این کتابخانه خبر دادکه به شرح ذیل است:

۱-انجمن ادبی  هر هفته ساعت ۱۷ روز چهارشنبه  در کتابخانه برگزار می شود. این انجمن از سال۱۳۸۷با عضویت ۷۰ نفر  دایر شد که با حضور شاعران و نویسندگان شهرستان مبارکه برگزار می گردد.  در این انجمن به شرح و تفسیر شعر شاعران معاصر ، شعر سپید ، شاعران قرن ۴،۵،۶…… و شرح وتفسیر شعر شاعران شرکت کننده در جلسه پرداخته می شود. همچنین حافظ خوانی ، شاهنامه خوانی و شب شعر هم  به مناسبتهای مختلف اجرا می گردد .

۲-گروه مطالعاتی هر هفته یکشنبه ها ساعت ۱۶  با حضور عضوهای فعال در کتابخانه برگزار می گردد که  یکشنبه  های اخیر با حضور علیرضا محمدی کارمند سازمان اداره تبلیغا ت شهرستان مبارکه   به شرح و تفسیر آثار سعدی پرداخته می شود .

۳-کلاس مهارت زندگی هر هفته شنبه هاساعت ۱۷ با حضور  رحیمی ( کارشناس ارشد مشاوره خانواده ) در کتابخانه برگزار می گردد.   موضوعهای  مورد بحث شامل:مهارتهای زندگی کودک و نوجوان ، مهارتهای پیش از ازدواج ، غنی سازی زندگی زناشویی ، آموزش خانواده ، مدیریت هیجان ، مهارتهای کنترل خشم، پیشگیری از طلاق ، معلولیتها ، اعتیاد ، مهارتهای زندگی خانواده معتادان بهبود یافته است.

گفتنی است صالحی هدف از برگزاری این برنامه هارا  با توجه به برگزاری در کتابخانه مرکزی شهرستان و استقبال خوب همشهریان پیشگیری از بروز ناهنجاریهای رفتاری و آسیبهای روانی اجتماعی وترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی  عنوان کرد.

 

همچنین ببینید

مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دبیرکل نهاد در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد؛ مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *